"Będziemy uczniami" undefined

"Będziemy uczniami"

Nasza placówka od wielu lat aktywnie współpracuje ze Szkołą Podstawową Nr 2 w Płońsku. Jest to doskonała okazja do bliższego poznania przez dzieci specyfiki szkoły, zapoznania się z salami lekcyjnymi , kolegami , jak również nauczycielami tam pracującymi. Pięciolatki już po raz drugi uczestniczyły w takiej wycieczce. Tym razem zostali zaproszeni z panią Ewą na lekcję kształcenia zintegrowanego do klasy Id. Na początku przedszkolacy zostali powitani i włączeni do wspólnej zabawy muzycznej ze starszymi kolegami, by następnie móc uczestniczyć w lekcji na temat: Listopadowa pogoda. W dalszej części lekcji przedszkolacy poczuli się prawdziwymi uczniami , kiedy zasiedli w ławkach i otrzymali zadania w kartach pracy. Za starannie wykonane ćwiczenia , jak również za grzeczne zachowanie pięciolatki otrzymały pochwałę od Pani Beaty, wychowawczyni klasy I. Dzieci były zainteresowane również tym, jak wygląda szkoła od środka. Zwiedziły więc budynek od szatni aż po drugie piętro.
Na kolejne spotkanie grupa "Puchatków" zaprosiła starszych kolegów do naszego przedszkola. Taka współpraca wpłynie bardzo pozytywnie na naszych wychowanków. Na pewno złagodzi przekroczenie przez dziecko wysokiego progu pomiędzy przedszkolem a szkołą.
15.11.2012
Aneta Strzeszewska