Bezpieczne ferie - spotkanie z policjantami.  undefined
Nowy Rok

Bezpieczne ferie - spotkanie z policjantami.

Ferie zimowe to czas zabaw na śniegu, lodzie, szaleństw na sankach i nartach. Zabawy te nie będą radosne i przyjemne kiedy nie będziemy dbać o bezpieczeństwo.
Dzieci często zapominają o bezpiecznym zachowaniu się podczas tych zabaw. Aby je na to uczulić w naszym przedszkolu, w ostatnim dniu przed feriami tj. 15. 01. 2019r. odbyło się spotkanie edukacyjno – profilaktyczne z funkcjonariuszami policji z Komendy Policji w Nowince. Panowie skupili się na omówieniu z przedszkolakami zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed ślizganiem się na zamarzniętych jeziorach i stawach oraz ostrzegali przez zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulicy. Dzieci brały żywy udział w dyskusji , co świadczyło o zainteresowanie tematem oraz wiedzą którą już posiadają. Spotkanie z policjantami to oczywiście element profilaktyki, aby rozpoczynające się ferie upłynęły zdrowo i bezpiecznie. W nagrodę za dobre zachowanie i aktywne uczestnictwo w dyskusji dzieci mogły oglądnąć i potrzymać kajdanki i krótkofalówki.
Na zakończenie policjanci życzyli dzieciom przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku.
30.01.2019
Marta Obuchowska