"Bezpieczne przedszkolaki" to my! undefined

"Bezpieczne przedszkolaki" to my!

Przedszkole Samorządowe Nr 3 od września 2007 roku realizuje projekt opracowany przez nauczycielkę Hannę Mróz pn: "Jestem bezpieczny".
W ramach tego projektu odbywają się cykliczne spotkania z policjantami. Każde ze spotkań przybliża dzieciom formy, w jakich policjanci pomagają młodym ludziom w trudnych sytuacjach życia codziennego.
Pan kom. Krzysztof Pilarski bardzo ciekawie i w obrazowy sposób przybliża dzieciom zasady i sposoby bezpiecznych zabaw w okresie zimowym i letnim. Przyjaciele w mundurach przeprowadzili z dziećmi interaktywna lekcję bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podczas której dzieci uczyły się prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Spotkania te są także okazją do bliższego zapoznania dzieci z pracą policji oraz rozszerzenia dziecięcych wiadomości i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa. W podziękowaniu za aktywną postawę na zajęciach, dzieci nagradzane są przez pana komisarza słodkimi upominkami. Co roku, w miesiącu maju cykl spotkań kończy gminny konkurs plastyczny organizowany przez nasze przedszkole, nad którym patronat przejął komendant Komisariatu Policji w Kruszwicy.
13.03.2012
Hanna Mróz