"BIBLIOTEKA. OCZYWIŚCIE!"  -  5-6-LATKI  Z WIZYTĄ  W BIBLIOTECE SZKOLNEJ  undefined
Dzień Bibliotekarzy

"BIBLIOTEKA. OCZYWIŚCIE!" - 5-6-LATKI Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

"Biblioteka. Oczywiście!" - pod takim hasłem w dniach 8-15 maja 2017 roku ma miejsce Tydzień Bibliotek. W związku z tym 09 maja 2017r. w bibliotece szkolnej w Gręzówce miała miejsce lekcja biblioteczna z przedszkolakami z grupy 5-6-latków.
Wizyta w bibliotece szkolnej wywołała u przedszkolaków nieukrywany zachwyt. Padały słowa: Jak tu dużo książek! Lekcja biblioteczna miała na celu zapoznanie przedszkolaków z biblioteką. Dzieci zwiedziły bibliotekę, zostały zapoznane przez panią Izę z księgozbiorem. Dowiedziały się jak wyglądają i do czego służą karty czytelnika i karty książki, a także czym jest rejestr czytelników. Przedszkolaki zapoznały się także z regulaminem biblioteki między innymi na jaki czas można wypożyczać książki lub co trzeba zrobić gdy książka się zniszczy. Dowiedziały się również jakie cechy powinien posiadać dobry czytelnik.
O tym, że w bibliotece należy zachowywać się cicho, dzieci wiedziały doskonale, czego potwierdzeniem było uważne słuchanie przez nie bajki czytanej przez panią bibliotekarkę. Na zakończenie spotkania przedszkolaki mogły obejrzeć książkę wybraną przez siebie z regału.
Spotkanie odbyło się w radosnej i pełnej uśmiechów atmosferze, za co dzieci wspólnie z panią Elą podziękowały pani Izie Król wręczając drobny upominek oraz wiersz ułożony przez małych "poetów".

Opracowanie:
Elżbieta Mariuszyc