Biblioteka przedszkolaka

W ramach projektu "Biblioteka Przedszkolaka", w których udział bierze grupa 8 "Kraina marzeń Misia Uszatka" odbyły się zajęcia warsztatowe. Wśród książek wybranych do kuferka, który otrzymała nasza grupa znalazły się między innymi Pan Maluśkiewicz i wieloryb Juliana Tuwima, Wierszyki domowe Michała Rusinka i Skok na smog Doroty Majkowskiej-Szajer. Różne pod względem tematów i wykonania wiersze, przypowiastki i bajki obejmują zarówno pozycje autorów związanych z Krakowem, jak i klasykę literatury dziecięcej .

Podczas każdych zajęć warsztatowych czytamy jedną książkę i wykonujemy do niej kartę pracy. Te zajęcia różnią się jednak od zwykłego czytania bajek, ponieważ książki czytamy przedszkolakom nie tylko my- nauczyciele, ale przede wszystkim seniorzy – babcie i dziadkowie, których już dziś serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach. Po zakończeniu każdej lektury razem rozpoczynamy zajęcia plastyczno-typograficzne, przygotowane przez krakowską graficzkę i pisarkę Annę Kaszubę Dębską.

wpis edytowano 2018-05-17, 09:36