Biblioteka Przedszkolaka undefined

Biblioteka Przedszkolaka

W dniu 18 września w grupie III odbyły się zajęcia rozpoczynające projekt "Biblioteka Przedszkolaka".

Pomysłodawcą projektu BIBLIOTEKA PRZEDSZKOLAKA jest Fundacja Burza Mózgów, która realizuje najważniejsze zadanie statutowe, jakim jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
- Projekt polega na inauguracji działalności Bibliotek Przedszkolaka w przedszkolach publicznych.
- Każda inauguracja to zajęcia warsztatowe z tworzenia własnej, spersonalizowanje książki typograficznej.
- Każda inauguracja to wspólne czytanie książek z dziadkami i babciami przedszkolaków, będące inspiracją do kolejnych twórczych działań.
- Każda z placówek przedszkolnych biorących udział w projekcie otrzymuje na własność minibibliotekę – kuferek z książkami, w którym znajduje się 10 nowości wydawniczych.
- Każde dziecko biorące udział w projekcie otrzymuje arkusze/karty pracy do realizacji działań warsztatowych, a nauczyciele instrukcje i pomoce kreatywne.

Podczas zajęć dzieci wykonały okładki do książek, które będą tworzyć w czasie realizacji projektu, a do czytania wybrały książkę o dinozaurach.

UWAGA
Do realizacji projektu zapraszamy chętne Babcie i chętnych Dziadków, którzy wezmą udział we wspólnym czytaniu.
Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia do nauczycieli grupy
III.
22.09.2018