Biedronki goszczą leśniczego undefined

Biedronki goszczą leśniczego

Zima w pełni, mróz nieco szczypie w nosy, a w karmniku ptaki czekają na przysmaki. Grupa Biedronek podczas ostatnich zajęć poznawała ptaki, które przylatują zimą do karmnika oraz ich przysmaki, aby pomagać im przetrwać zimowe chłody. Przy tej okazji dzieci odwiedził także leśniczy- pan Orzłowski, tata Marianki. Przyniósł wypchane okazy zwierząt leśnych, aby dzieci mogły z bliska je obejrzeć, dotknąć ich futerka czy piórek. Zwierzęta te w naturalnym środowisku unikają kontaktu z ludźmi i rzadko mamy okazję podziwiać je z bliska, była to więc dla dzieci nie lada atrakcja. Leśniczy opowiadał o zwyczajach tych zwierząt oraz o ich przysmakach. Mówił także dzieciom o swojej pracy, o tym że leśniczy pomaga zwierzętom leśnym podczas srogiej zimy zawożąc im przysmaki do paśnika, czyli leśnej stołówki dla zwierzyny. Było to bardzo miłe spotkanie, zakończone przysmakiem dla dzieci, o co zadbał także pan leśniczy.
Katarzyna Kiełpińska