"Bromba w sieci"

3 kwietnia dzieci z grupy III i IV wyjechały autokarem z przedszkola do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie, gdzie w ciszy i z uwagą obserwowały co wydarzy się na scenie teatru. Tytułową Brombę i innych bohaterów dzieci poznały w przedszkolu, oglądając i słuchając opowiadań o nich z książki Macieja Wojtyszki. Jednak w teatrze postaci okazały się bardziej interesujące, tak jak ich przygody.I choć tematyka trudna,bo związana z siecią, wirusami i internetowymi oszustwami, każdy znalazł coś ciekawego dla siebie... szczególnie podnoszące się uszy jednego z bohaterów! Ale nie tylko Fikander był zabawny, inni też!
Poprzez spektakl dowiadujemy się, jakie szanse otwierają się przed bohaterami dzięki korzystaniu z internetu, jednak odsłania także związane z tym zagrożenia. Świat wirtualny to możliwość szybkiego pozyskiwania informacji, ale i niebezpieczeństwa. Okazuje się jednak, że istnieje coś, co jest prawdziwe i niezmienne – przyjaźń i miłość.
29.06.2019
nauczyciel nauczyciel