Cała Polska czyta dzieciom undefined

Cała Polska czyta dzieciom

W ramach społecznej kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" w naszym przedszkolu realizowany jest cykl spotkań z książką.
Do akcji włączają się również rodzice dzieci z poszczególnych grup.
We wrześniu gościliśmy literatów podczas Ogólnopolskich Literackich Spotkań Pokoleń.
W grudniu ,,Bajki polskie" czytała dla nas mama Niny z gr IV, wiersze J. Papuzińskiej prezentowały nam dziewczyny z MOW. Z literaturą dziecięcą spotkaliśmy się również w Bibliotece Miejskiej.
24 lutego odwiedziła nas p. Justyna Grabowska, mama Zosi z gr III. Pani Justyna przedstawiła dzieciom bajkę, swojego autorstwa specjalnie przygotowaną na tę wizytę. Pod postaciami zwierząt ukryła uczucia: przyjaźni, tęsknoty, miłości i szczęścia, tak ważne dla nas wszystkich. Zaprezentowała nam również wiersz poświęcony naszej patronce ,,Dla Ewy L."z myślą o zbliżającym się jubileuszu naszego przedszkola.
Bardzo dziękujemy za spotkanie i mamy nadzieję, że zachęcimy również innych rodziców i jeszcze się spotkamy z książką, bo czytanie dziecku dla przyjemności jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość

26.02.2017
Elżbieta Olejnik