"CALINECZKA" W TEATRZE undefined

"CALINECZKA" W TEATRZE

18 czerwca grupy dzieci 5-letnich z naszego przedszkola wybrały się do Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim na musical familijny na motywach ponadczasowej baśni Andersena "Calineczka".

Chyba wszyscy znają historię Calineczki. Każdy przecież był kiedyś mały, a to wcale nie takie łatwe, gdy świat wokół zdaje się być wielki, dziwny i uszyty całkiem nie na naszą miarę. Pewnie dlatego historia maleńkiej dziewczynki, która przyszła na świat z pąka kwiatu, towarzyszy nam już od paru pokoleń. I jak to z baśnią bywa, wciąż warto ją czytać, a jeszcze lepiej opowiadać własnymi słowami. Wtedy baśń staje się zwierciadłem, w którym możemy zobaczyć siebie. I nie raz parsknąć śmiechem na ten widok, bo czy mali, czy już duzi, bywamy nie raz bardzo zabawni.
Ta pełna humoru fantazja teatralna o dorastaniu i poszukiwaniu przyjaźni zachwyciła dzieci i dorosłych.
18.06.2013
Renata Kostkiewicz