"CERTYFIKAT WZOROWEJ PLACÓWKI"  undefined

"CERTYFIKAT WZOROWEJ PLACÓWKI"

"Certyfikat wzorowej placówki" - udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym

W roku szkolnym 2019/2020 nasze przedszkole realizowało ogólnopolski projekt "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" wydawnictwa MAC Edukacja podczas, którego zrealizowane były moduły takie jak: Czytające przedszkolaki, Dzień Pluszowego Misia, Mały miś i prawa dziecka, Bezpieczni z małym misiem czy Zmisiowany Dzień Matematyki. Realizacja owego projektu posłużyła przede wszystkim rozwojowi czytelnictwa, rozwijaniu kompetencji kluczowych dzieci, a także była to atrakcyjna forma realizacji zadań przedszkola opisanych w podstawie programowej.
Projekt realizowany był także podczas pracy zdalnej. Zabawy proponowane dzieciom w ramach projektu opierały się na aktywnościach możliwych do wykonania w warunkach domowych. Przede wszystkim miały za zadanie rozwijanie samodzielności dzieci, pogłębianie relacji miedzy dziećmi, a rodzicami oraz odnalezienie się w nowej, trudnej sytuacji. Zabawy pozwalały dzieciom na nabywanie doświadczeń w różnych obszarach rozwojowych: fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym.

Za zrealizowanie wszystkich zadań w projekcie nasze przedszkole otrzymało "certyfikat wzorowej placówki".

Ewelina Kutyła

02.07.2020