Chciałbym być matematykiem! undefined
Dzień Kota

Chciałbym być matematykiem!

W minionym tygodniu w grupie " Sowy Mądre Głowy" realizowana była tematyka " Chciałbym być matematykiem". Celem naszych zajęć było rozwijanie umiejętności liczenia, rozwijanie umiejętności mierzenia długości, rozwijanie umiejętności mierzenia objętości. Dzieci utrwalały nazwy dni tygodnia. Odsłaniały obrazki przedstawiające poszczególne pory roku, następnie przypinały kartoniki z nazwami miesięcy pod właściwymi obrazkami ( np. zima: grudzień, styczeń, luty; wiosna: marzec, kwiecień maj; lato: czerwiec, lipiec, sierpień; jesień: wrzesień, październik, listopad). Liczyły, po ile miesięcy należy do poszczególnych pór roku. Dzieci oglądały przyniesione przez siebie zdjęcia. Wybierały dowolne zdjęcia i próbowały odgadnąć, kogo one przedstawiają. Rozwiązywały zagadki słowne o miesiącach. W kolejnych dniach przedszkolaki oglądały obrazki przedstawiające " Wagi", dopasowywały wagi do kartoników z ich nazwami. Wyrazy przeznaczone były do czytania, a następnie do układania z ruchomego alfabetu. Nazwy wag dzieliliśmy na sylaby i głoski. Oglądały przyrządy służących do mierzenia. Przedszkolaki również ważyli się na wadze oraz mierzyli. Najwyższym chłopcem w naszej grupie jest Dawidek Mikołajewski :) Wyjaśniliśmy różnice między słowem mierzyć a przymierzać. Oglądały zegar oraz odczytywały pełną godzinę na zegarku.
Dzieci wykonały również kilka prac. Zrobiły wspólny kalendarz oraz swój własny. Wycięły oraz pokolorowały obrazki na każdy miesiąc, następnie przykleili. Wykonały kwiatek z miesiącami. Zadaniem każdego dziecka było wklejenie swojego zdjęcia przy miesiącu swojego urodzenia oaz wykonały zegar techniką wydzieranki.
25.02.2015
Sabina Łatka