Ciasto marchewkowe, Pszczółki, 16.10.2012 undefined

Ciasto marchewkowe, Pszczółki, 16.10.2012

Z okazji zdrowego tygodnia grupa VI - Pszczółki upiekła ciasto marchewkowe.

Zanim przedszkolaki zabrały się do pracy umyły ręce w łazience, a następnie zasiadły przy stolikach, gdzie czekały na nich rozłożone składniki i przybory potrzebne podczas przygotowywania ciasta. Najpierw dzieci z pomocą nauczyciela starły marchewkę na tarce. Oj nie lada to była sztuka ale udało się! Następnie przedszkolaki odmierzyły za pomocą szklanek i łyżeczki mąkę, cukier, przyprawę do piernika, sodę, proszek do pieczenia, cukier waniliowy. Wszystkie składniki wraz z startą marchewką połączyły z jajkami i mocno mieszały aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Później ciasto piekło się w przedszkolnej kuchni, a przedszkolaki czekały na efekt swojej pracy.
Kiedy ciasto już było gotowe wszyscy z radością zjadali więcej niż jeden kawałek .

Sylwia Gurgacz
23.10.2012