Ciekawość, pierwszym krokiem do .......wiedzy undefined

Ciekawość, pierwszym krokiem do .......wiedzy

Poznawanie otaczającego świata odbywa się za pomocą zmysłow. Mamy ich sześć: dotyk, wzrok, węch, słuch, smak. Jest tak, że jedne zmysły górują nad innymi, np. jesteśmy wzrokowcami, czyli zapamiętujemy obrazy, albo szybciej chłoniemy wiedzę za pomocą słuchu. U dzieci w wieku przedszkolnym, zanim zdecydowanie wykształcą się niektóre z nich, dążymy do tego, aby dziecko poznawało rzeczywistość poprzez wszystkie zmysły, metodą samodzielnych doświadczeń. Chodzi o to, żeby przedszkolak dotknął, zabaczył, manipulował, eksperymentował i wyciągał wnioski. Do realizacji tych celów służą między innymi odwiedziny w róznych zakładach pracy w naszym mieście- piekarnia i poczta. Tam dzieci mogą zobaczyć np. linię produkcyjną pieczywa, posmakować swieżych, jeszcze ciepłych bułeczek, albo kupić koperty, znaczki pocztowe i zobaczyć co mieści się w ogromnej torbie listonosza.
23.10.2012
Nauczyciel Przedszkola