Co słychać u naszych przedszkolaków? undefined

Co słychać u naszych przedszkolaków?

Zabawa jest podstawową formą aktywności dziecka w przedszkolu, dzieje się w innej rzeczywistości. Nasze przedszkolaki codziennie przenoszą się do innej rzeczywistości i oddają się zabawie. Zamieniają się w lekarzy, w mamę i tatę, w pieski, kotki, policjantów i złodziei, w budowniczych, konstruktorów itp. Można by tak wymieniać bez końca. W ten sposób dzieci uczą się i zdobywają doświadczenie. W zabawie nie chodzi jedynie o czystą przyjemność, jest to także przyjemność moralna. W czasie zabawy dzieci muszą przestrzegać pewnego rodzaju zasad formalnych, przez co owa aktywność jest czynnością na serio. Zabawa jest formą manifestowania swojej osobowości, wyczyn dziecka jest jego dziełem, przedszkolak ma możliwość wypowiedzenia się jedynie w trakcie zabawy. W toku własnej, spontanicznej aktywności dziecko uczy się, gromadzi doświadczenia, poszerza wiadomości, odkrywa i rozwiązuje problemy.

"Do zabawy potrzebny miły towarzysz i natchnienie, więc swoboda."

13.03.2014
Ewelina Zambrowska