CYGANŚKI TABOR W ŁYSEJ GÓRZE undefined

CYGANŚKI TABOR W ŁYSEJ GÓRZE

W dniu 22 czerwca 2019r . w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łysej Górze odbył się przedszkolny Rodzinny Piknik pod hasłem "Cygańska zabawa". Na szkolnym boisku powstał tabor cygański z ogniskiem, kociołkiem, starodawnymi przedmiotami i narzędziami gospodarczymi oraz z barwnymi i złotymi płótnami. Z daleka słychać było cygańską muzykę. A wszystko to za sprawą rodziców i wychowawców dzieci z przedszkola, którzy zorganizowali wielki rodzinny piknik. Rodzice wraz z dziećmi przebrali się w stroje cygańskie. Przedszkolaki prezentując swoje umiejętności taneczne zachęciły wszystkich do wspólnej zabawy przy rytmach romskiej muzyki. Całe rodziny chętnie tańczyły, a potem wzięły udział w zawodach sportowych. Wszystkie starania i wysiłki zostały nagrodzone upominkami, które ufundowali rodzice. Było wspólne grillowanie, wata cukrowa i malowanie twarzy. Dużą atrakcją dla dzieci i dorosłych była przejażdżka drewnianym wozem. Przede wszystkim piknik był okazją do bycia razem. Dzieci krótkim programem artystycznym wyraziły swoim rodzicom wdzięczność za bezgraniczną miłość i wręczyły im upominki. Zabawa przebiegała w atmosferze niezwykłej serdeczności, radości i uśmiechu.

25.06.2019
Nauczycielka Przedszkola