Czerwony dzień w maluszkach undefined

Czerwony dzień w maluszkach

W tym dniu maluszki przyszły do przedszkola w czerwonych ubrankach. Zaczęła się fajna zabawa. Najpierw dzieci oglądały swoje stroje – poznały barwę koloru czerwonego. Przedszkolna sala zamieniła się w "Czerwoną krainę". Wokoło dominował kolor czerwony. Czerwone balony, emblematy , bibułowe wstążki, muzyka, oraz zabawy z kolorem czerwonym pozytywnie oddziaływały na zmysły dzieci. Maluszki rozpoznawały kolor czerwony wśród innych kolorów, z czerwonych kółek układały korale dla Pani Jesieni, potrafiły spośród wielu owoców i warzyw wybrać te które miały kolor czerwony.
W zabawie z rozsypanką kolorowych pasków nie miały problemów w odnalezieniu czerwonych. Bardzo chętnie brały udział w zabawach ruchowych oraz przy muzyce z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Kończąc podróż po Czerwonej krainie dzieci wykonały rumiane jabłuszko techniką plastyczną –wyklejanka. Doskonaliły sprawność manualną i umiejętność zastosowania kleju. Dowiedziały się że rumiane znaczy czerwone. Opracowała: Marzenna Mańko
29.10.2012
Monika Prządak