CZTEROLATKI POZNAJĄ ZAWÓD POLICJANTA undefined

CZTEROLATKI POZNAJĄ ZAWÓD POLICJANTA

W ramach tematu kompleksowego ,,Poznajemy zawody’’ 24 lutego grupę II odwiedził asp. szt. Pan Artur Jaskulski z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach. Celem spotkania było przybliżenie zawodu policjanta. Podczas spotkania czterolatki dowiedziały się na czym polega praca policjanta, jak wygląda jego mundur, z jakiego sprzętu korzysta w trakcie pracy. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania a także dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Dzieci przypomniały sobie również ważne numery alarmowe. Wizyta policjanta w przedszkolu ma wartość nie tylko dydaktyczną, lecz także wychowawczą w kwestii funkcjonowania w społeczeństwie. Pozytywny obraz policjanta, skojarzenie munduru z osobą godną zaufania ułatwi dzieciom nawiązanie porozumienia w chwilach trudnych, wymagających interwencji służb mundurowych. Dzieci powinny wychowywać się w przekonaniu, iż policjant to nie tylko pan od mandatów, lecz również ktoś, kto udzieli pomocy, wesprze w trudnej chwili, ktoś kogo każdy przedszkolak powinien darzyć zaufaniem. Na zakończenie wizyty każdy przedszkolak odznaczył swoje odciski palców na certyfikacie potwierdzającym udział w spotkaniu z policjantem. Dziękujemy Panu Arturowi za ciekawą i pouczającą lekcje, która na pewno pozostanie przedszkolakom na długo w pamięci.
Sandra MAJOR