CZTERY PORY ROKU NA WSI undefined

CZTERY PORY ROKU NA WSI

Dnia 9 sierpnia 2013r. dzieci z naszego przedszkola wraz z wychowawcami i panią dyrektor uczestniczyły w wycieczce zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski w Kielcach w ramach akcji edukacyjnej "Cztery pory roku na wsi".

Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z obrazem wsi latem, z procesem uprawy zboża, żniwami oraz z końcowym etapem wykorzystania zbóż do produkcji pieczywa.
Wycieczka odbywała się w kilku etapach, które stanowiły:
- wizyta w gospodarstwie rolnym p. Stanisława Kota - uprawa zbóż i żniwa;
- wizyta w młynie i piekarni w Jędrzejowie - wyroby z mąki;
- przejazd do Muzeum im.Przypkowskich w Jędrzejowie i zwiedzanie ekspozycji muzeum.

Dzieci miały okazje osobiście uczestniczyć w procesie uprawy zboża oraz przygotowania i wypiekania chleba. Spróbowały także świeżych wypieków z jędrzejowskiej piekarni.

Dzieci były zachwycone atrakcjami wycieczki, a na koniec zostały obdarowane upominkami przygotowanymi przez Urząd Marszałkowski.

12.08.2013
Agnieszka Hajduk