CZY MIASTO TO BEZPIECZNE MIEJSCE DLA DZIKICH ZWIERZĄT? undefined

CZY MIASTO TO BEZPIECZNE MIEJSCE DLA DZIKICH ZWIERZĄT?

Dzikie zwierzęta towarzyszą człowiekowi od wieków, osiedlając się w jego sąsiedztwie.
Nie wyobrażamy sobie parku bez hasających wśród drzew wiewiórek, stawu bez majestatycznych łabędzi, czy Rynku Krakowskiego bez gołębi. Można by tak wyliczać bez końca. Ale z czym się ta bliskość łączy? Co miasto oferuje dzikim zwierzętom? Jakie niebezpieczeństwa czyhają na nie w mieście? Kiedy zwierzęta potrzebują naszej pomocy?
Na te i wiele innych problemów spróbowały znaleźć odpowiedź przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola
nr 11 im. Misia Uszatka w Krakowie pod fachowym okiem pani z Fundacji Dzika Klinika. Dzieci obejrzały ciekawą prezentację, gdzie poznały gatunki jakie żyją dziko w miastach. Dowiedziały się, jak się zachować w bliskim kontakcie z takim zwierzęciem, ponadto dowiedziały się jak się zachować gdy znajdziemy zwierzę potrzebujące pomocy.
28.12.2019
Wiola Jadach