Czy śnieg jest czysty? Doświadczenia "Jabłuszek" ze śniegiem. undefined

Czy śnieg jest czysty? Doświadczenia "Jabłuszek" ze śniegiem.

Zima jest taką porą roku, która zaskakuje nas każdego dnia. W tym czasie możemy zaobserwować prawdziwe cuda przyrody. Zaliczyć do nich można np. płatki śniegowe, z których każdy jest inny, lodowe sople o różnych kształtach, bądź cudowne obrazy malowane przez mróz.
Takiej białej zimy dawno już nie było, toteż dzisiejszy dzień wykorzystaliśmy w naszej grupie na przeprowadzenie doświadczeń sprawdzających czy śnieg jest czysty. Po umieszczeniu śniegu na białym ręczniku i na talerzyku po upływie czasu dzieci przekonały się, że śnieg pomimo białego koloru jest brudny. Na talerzu i ręczniku zobaczyły wiele zanieczyszczeń: piach, sadze, igły z drzew a nawet martwego pająka, który zamarzł w śnieżnym puchu.
Dotykając śnieg poznały również jego właściwości.
Dzisiejsze doświadczenia sprawiły "Jabłuszkom" dużo radości i pozwoliły na wysuwanie bardzo trafnych i logicznych wniosków.

Magdalena Masłoń
Elżbieta Sobolewska