Czy świat będzie czysty? undefined

Czy świat będzie czysty?

Czy świat będzie czysty? Niech każdy uwierzy, to i od nas troszeczkę zależy! Ten temat był naszym mottem w trzecim tegorocznym zajęciu otwartym w grupie "Koniczynek", które odbyło się 27 kwietnia. Sielankę beztroskich żabek, o których pięknie śpiewały dzieci w piosence "Żabie tango", zakłóciło "wysypisko śmieci", które nieoczekiwanie pojawiło się w naszej przedszkolnej sali. Czy takiego towarzystwa pragną żabki? Czy takiego brudnego świata chcemy my? Nie, nie, nie. Są na to pewne sposoby. Na przykład ograniczanie ilości wyrzucanych śmieci, bądź recykling, który nie jest już terminem obcym dla naszych przedszkolaków. Potrzeba tylko trochę dobrej woli, by zastanowić się, czy czegoś nie można użyć ponownie lub posegregować solidnie śmieci. Dzieci bardzo chętnie szukały literek, ukrytych w sali, by ułożyć z nich wyraz "recykling". I z prawdziwym zapałem posprzątały i posegregowały śmieci z przedszkolnej sali do kolorowych koszów: Szkiełka, Papierniczka, Metalusia i Plastyczka. W drugiej części zajęć dzieci wraz z rodzicami wykonały piękne plakaty na temat "Moda na świeże powietrze". Na plakatach obok gotowych wycinków z gazet z postaciami w ruchu, znalazły się elementy przyrody. Przyrody niezakłóconej paskudnymi śmieciami, ma się rozumieć. Dziękujemy serdecznie rodzicom, którzy po raz kolejny poświęcili swój czas na wspólną zabawę z dziećmi w przedszkolu.
Maria Kurzok