"Czy warto pomagać..."

W ramach programu "Bezpieczny Przedszkolak" ,"Tulipany" z przedszkola nr 9 im. "Bursztynek" w Koszalinie , wzięły udział w cyklu spotkań z Ratownikiem Medycznym. Zajęcia te miały na celu przybliżenie dzieciom tak trudnego tematu jak procedura zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, gdy osoby dorosłe są nieobecne, albo kiedy to właśnie im coś złego się stało. Z wielką uwagą przedszkolaki śledziły pokaz resuscytacji wykonany na fantomie, nie zabrakło również chętnych do przeprowadzenia takiej próby przez dzieci. Ku wielkiemu zaskoczeniu kiedy to po części teoretycznej przyszedł czas na część praktyczną, dzieci pod okiem specjalisty samodzielnie ćwiczyły układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, oraz resuscytację na fantomach. W nagrodę na zakończenie zmagań do dzieci przyjechała karetka pogotowia, którą to przedszkolaki mogły dokładnie sobie obejrzeć i dowiedzieć się jak wygląda codzienna praca Ratowników Medycznych.
Ania Talewska