Dzień Bez Papierosa

"Czyste Powietrze Wokół Nas"

Nauczycielki w Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Zakliczynie, oraz w oddziale w Lusławicach wraz z dziećmi realizowały program edukacji antynikotynowej "Czyste powietrze wokół nas", którego koordynatorem jest Państwowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Tarnowie.

Celem programu był: wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy i zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń. Adresatami programu były dzieci w wieku 4-6 lat, uczęszczające do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych w szkołach, oraz rodzice i opiekunowie.

Przedszkolaki w trakcie realizowania programu uczestniczyły w pogadankach na temat szkodliwości palenia tytoniu, śpiewały piosenki wraz z Dinkiem, tworzyły plakat antynikotynowy, zapoznały się z wieloma trudnymi a za razem bardzo ważnymi zagadnieniami dotyczącymi tytoniu.

Teraz już wszyscy wiemy, że palić papierosów nie możemy.
15.05.2012
EDYTA OLSZEWSKA-KWIEK