"Czyste powietrze wokół nas " Program Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej undefined

"Czyste powietrze wokół nas " Program Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej

Nasze przedszkole po raz kolejny uczestniczyło w programie antytytoniowym ,,CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS ". Program był realizowany przez jeden tydzień w miesiącu listopadzie od 25.11. do 29.11.2013r. Jest to już kolejna edycja tego programu w którym dzielnie i prężnie uczestniczyły dzieci 5,6 - letnie . Program ten miał na celu przybliżenie treści z zakresu edukacji ekologiczno - zdrowotnej i antynikotynowej.
Aby uczestniczyć w programie rodzice dzieci wyrazili zgodę na udział dziecka w programie antytytoniowym - ,, CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS ". Dzięki tym zajęciom dzieci zwiększyły wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu , obserwowały podczas wycieczki źródła dymu . Projektowały własny znaczek " Nie pal przy mnie". Rysowały różne źródła dymu na dużych arkuszach papieru. Zapoznały się postacią Dinusia. Proponowane zabawy ruchowe, tematyczne konstruktywnie zainspirowały ich wyobraźnię. Na zakończenie zajęć rodzice otrzymali od dzieci i wychowawcy grupy Pszczółek list, w którym powiadomieni zostali o zakończeniu zajęć z edukacji zdrowotnej.
02.12.2013
Krystyna Dybczak