CZYTAJMY DZIECIOM - Dąbrówka Warszawska undefined

CZYTAJMY DZIECIOM - Dąbrówka Warszawska

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinno się rozwijać zainteresowania czytelnicze dzieci. W naszym przedszkolu zachęcamy dzieci do kontaktu z książką. Częste czytanie bajek, opowiadań, wierszy wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję
i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw. W ramach akcji chętni Rodzice przychodzili do naszego Przedszkola i czytali Dzieciom. Czytane utwory – najczęściej wybrane były przez dziecko – bajki, baśnie, opowiadania przyniesione z domu, albo z naszego kącika czytelniczego.
Marta Lis