DAWNY ZWYCZAJ BYWA WSZĘDZIE,  PRZYCHODZIMY PO KOLĘDZIE… undefined

DAWNY ZWYCZAJ BYWA WSZĘDZIE, PRZYCHODZIMY PO KOLĘDZIE…

Okres Świąt Bożego Narodzenia dobiegł końca, a wraz z nim wspólne kolędowanie niestety…Bo któż nie lubi śpiewać Jezuskowi narodzonemu?
Na pewno nie rozśpiewane przedszkolaki z Dąbrowy!!!
One to właśnie dały wspaniały Koncert Kolęd w Szarowskim Kościele (wprawiając w podziw księdza proboszcza i wszystkich zgromadzonych), a dwa dni później wysłuchały występu Grupy Kolędniczej parafii Szarów – Dąbrowa w naszym przedszkolu.
Byli to goście wyjątkowi, od lat kultywujący tradycję kolędowania, którzy po wysłuchaniu śpiewu naszych dzieci, stwierdzili z przekonaniem, dumą i lekkim wzruszeniem, że zwyczaj ten zostanie podtrzymany.
A jest co podtrzymywać!!! Panowie w przebraniach: Trzech Króli, Diabła, Śmierci, Turonia, Anioła, Pastuszka z gwiazdą, Heroda i Żyda co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia kolędują, chodząc po domach.
I do nas przyszli z kolędą! Oprócz ich kolorowych strojów zobaczyliśmy również, że nie wszystkie kolędy znamy… W akompaniamencie akordeonu śpiewali bardzo stare utwory. Wśród nich: "Śliczna Panienka Jezusa zrodziła", "Dnia jednego o północy", "Z raju pięknego miasta" i najstarsza kolęda świata – "Stoi nam lipka, lipeczka zielona".
Podczas trwania występu chętne dzieci mogły kręcić wielką, kolorową gwiazdą Pastuszka.
Oprócz śpiewu Kolędnicy dali krótki, humorystyczny występ, w którym brał udział Herod – król świata całego – "siedzi to na tronie, jak pies na ogonie" oraz Żydek Rabin – "syn izraelski dla którego Herodowe progi są za wysokie na żydowskie nogi…"
Na zakończenie Grupa Kolędnicza parafii Szarów – Dąbrowa zaprosiła przedszkolaków do wspólnego śpiewu, w którym wybrzmiała znana kolęda "Wśród nocnej ciszy".
Oczywiście Panowie zostali uhonorowani tytułem Przyjaciół Przedszkola w Dąbrowie, co zostało uwieńczone wręczeniem dyplomu i drobnego upominku.

Za kolędę dziękujemy,
zdrowia, szczęścia wam życzymy
na ten Nowy Rok.
Byście byli weseli,
jak w niebie anieli,
Byście mieli co potrzeba,
A po śmierci hop do nieba.
I będziemy ogłaszali,
żeście hojnie przyjmowali!!!