Dbamy o zdrowie undefined
Dzień Zdrowia

Dbamy o zdrowie

Pod hasłem DBAMY O ZDROWIE obie grupy przedszkolne prowadziły różnorakie zajęcia. Dowiedziały się bardzo dużo o ludzkim szkielecie, układzie pokarmowym, mięśniowym, oddechowym od p. Małgorzaty Liszki - Drapały - szkolnego koordynatora d/s promocji zdrowia, która zaprosiła przedszkolaków do pracowni biologicznej.

Wiele ciekawostek o zdrowiu i higienie a także o dbaniu o zęby dowiedziały się z zajęć przedszkolnych, które przeprowadzone były poprzez zabawę i pokaz. P. Drapała była też jurorem konkursu plastycznego pt. "Jak wyglądają bakterie?", w którym wszystkie młodsze dzieci otrzymały nagrody.

Przedszkolaki utrwalały również bezpieczne zachowania podczas zabaw w domu i na dworze. O dobrym wychowaniu i o kontrakcie właściwych zachowań opowiedziała im p. pedagog - p. Danuta Machowska-Dyrkacz. Na zakończenie tygodnia wraz ze swoimi starszymi kolegami z klas I_III szkoły podstawowej brały udział w Święcie Zdrowia na którym aktywnie się udzielały i bawiły.
15.04.2013
Selwana Szołek