"Delfinki" i "Wiercipiętki" sadziły las undefined

"Delfinki" i "Wiercipiętki" sadziły las

Dnia 9 kwietnia "Delfinki" i "Wiercipiętki" wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się na autokarową wycieczkę do lasu. Przedszkolaki obejrzały biuro Pana Leśniczego w którym pracuje. Dzieci z wielkim zafascynowaniem oglądały kły dzika i poroża zwierzyny leśnej, które Leśniczy im prezentował.
Dzieci miały okazję również podziwiać sosnę, która ma 100 lat oraz dowiedzieć się jak zbiera się z szyszek sadzonki. Następnie Leśniczy pokazał dzieciom jak sadzi się drzewa. Zaczął od robienia dziurek kosturem a dzieci wkładały sadzonki i przyklepywały nóżkami. W nagrodę za ciężką pracę dzieci zostały obdarowane przez Nadleśnictwo słodkim poczęstunkiem w postaci batonika. Każdy przedszkolak zjadł ciepłą kiełbaskę z ogniska i wrócił zadowolony do przedszkola:)
14.04.2014
Przedszkole Samorządowe w Miliczu