"Delfinki" odwiedziły łowisko Stawów Miliczkich. undefined

"Delfinki" odwiedziły łowisko Stawów Miliczkich.

Dnia 8.10.2013 roku grupa "Delfinków" wraz z wychowawczynią panią Anią Kaczor i opiekunami odwiedziła łowisko Stawów Milickich w Rudzie Sułowskiej.

Główną atrakcją wycieczki był przejazd bryczką szlakiem ścieżki edukacyjnej po rezerwacie, połączony z opowiadaniem ciekawostek dotyczących hodowli ryb, ptactwa i roślinności przez przewodnika p. Damiana Żuber.

Dzieci z zachwytem reagowały na piękno otaczającej przyrody. Zobaczyły stawy, groble, pływające tuż pod lustrem wody karpie, szybującego bielika, rybitwy, łyski, łabędzie z młodymi, kaczki, czaple a także odławiany staw "Grabówka".

Pobudzona ciekawość skłoniła "zerówkowiczów" do zadawania pytań, na które chętnie opowiadał przewodnik. Po przejażdżce przyszedł czas na grilowaną kiełbaskę i ciepłą herbatkę oraz wspólne zabawy na świeżym powietrzu przy pięknej jesiennej pogodzie. Wycieczkę zakończono podziękowaniem oraz wręczeniem okolicznościowej laurki panu Damianowi.

"Delfinki" z wychowawczynią i rodzicami dziękują panu prezesowi Sławomirowi Mazurkowi za umożliwienie dzieciom podziwiania Krajobrazu Doliny Baryczy.
Serdecznie dziękujemy!

Opracowanie Anna Kaczor.