DIETETYK W PRZEDSZKOLU undefined

DIETETYK W PRZEDSZKOLU

Na początku października dzieci z oddziału III odwiedziła pani dietetyk. Pani Monika opowiedziała przedszkolakom między innymi kim jest dietetyk i czym się zajmuje,jakie produkty są najbardziej wartościowe dla naszego organizmu, oraz w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i zachowanie. Dzieci dowiedziały się również dlaczego należy pić dużo wody, a ograniczać słodycze i słodkie napoje oraz dlaczego zwiększyć spożycie warzyw i owoców.  Dla przedszkolaków była to z pewnością pouczająca lekcja, która poszerzyła ich wiedzę na temat zdrowego odżywiania.
Dzięki przyniesionym do przedszkola przez dzieci warzywom i owocom mogliśmy wspólnie pod okiem Pani dietetyk przygotować pyszny sok Kubuś i wziąć udział w iście zdrowej, pełnej witamin uczcie kulinarnej.
Lucyna Gondek