Dzień Babci

DLA BABCI I DZIADKA MAMY DZISIAJ KWIATKA….

Tradycją już w lusławickim przedszkolu stał się uroczysty Dzień Babci i Dziadka, w którym to przedszkolaki z wielkim przejęciem przygotowują się do tego szczególnego występu.

W tym roku uroczystość ta odbyła się w Zajeździe Ania w Zakliczynie, gdzie mogliśmy ugościć naszych wspaniałych Dziadków i Babcie.

Przedszkolaki szczególnie przygotowały się do tego występu.

Początkowo przywitały wszystkich gości piosenką zaśpiewaną w języku angielskim, recytowały wiersze, śpiewały piosenki, sprawdzały umiejętności ruchowe i wokalne swoich gości, a kiedy odśpiewały swoim Dziadkom i Babciom sto lat na salę wjechał piękny tort.

Dziadkowie zanim obdarowane zostały własnoręcznie przygotowanymi upominkami wysłuchały nagrań swoich wnuków, które opowiadały za co najbardziej kochają swoją babcię i dziadka, a na koniec kolejnym zaskoczeniem był niewątpliwie skecz "Babuszki" w wykonaniu dzieci.

Były tańce, zabawy przy muzyce i...oczywiście kolejna niespodzianka dla naszych gości: Pan Tadziu z Panem Władysławem zaprosili wszystkich do wspólnego biesiadowania. Przy dźwiękach skrzypiec i akordeonu śpiewaliśmy znane wszystkim piosenki biesiadne.
Nasi wspaniali goście byli wręcz zachwyceni organizacją i przebiegiem tego wyjątkowego dnia, a ich słowa: "To zdecydowanie najwspanialszy Dzień Babci i Dziadka na jakim byliśmy", aż ściska za serce.
02.02.2018
EDYTA OLSZEWSKA-KWIEK