Do przedszkola przyszła

Do przedszkola przyszła "Pani Jesień" i jej leśny kompan....WILK;)

Życie przedszkola od zawsze było ściśle powiązane z porami roku, mają one istotny wpływ na stopniowe systematyzowanie wiedzy o otaczającym świecie, a także orientacji w czasie co w konsekwencji wpływa na poczucie bezpieczeństwa dzieci.
Dlatego też, w wyraźny sposób postanowiliśmy zaakcentować nadejście jesieni.
23.września .br. w salach pojawiły się charakterystyczne dla tej pory roku barwne plamy. Zapalone lampiony, nie tylko wytworzyły nostalgiczny nastrój- nastrój tęsknoty za tym co minęło (latem), ale także przypomniały nam o tym, że już wkrótce, płomienie będą musiały ogrzewać Nasze mieszkania (piece, grzejniki). Pani Jesień zawitała przy dźwiękach Vivaldiego "Jesień", pięknie się przywitała, zaprezentowała skarby w swoim koszu, a następnie poprosiła by nieco rozżalony Wilk opowiedział o tym jak jego leśni przyjaciele spędzają tą pracowitą porę roku. Pokazał leśnych śpiochów i tych, którzy liczą na ludzką pomoc.
Wilk i Pani Jesień zaprosili przedszkolaków do tańca przy jesiennych melodiach. Na zakończenie "Biedronki" i "Pszczółki" wykonały wieńce wraz z swoimi Paniami (dla pięknej Pani Jesień), a wszystko po to, by Pani Jesień w kolejnych miesiącach była łaskawa i nie zsyłała słoty, deszczu i chłodu.
wpis edytowano 2015-09-29, 23:03