DYŻUR WAKACYJNY - LIPIEC  undefined

DYŻUR WAKACYJNY - LIPIEC

"Bezpieczne wakacje to jest ważna sprawa,
Bo przecież w wakacje nie tylko zabawa.
Kiedy wyjeżdżamy, to o zdrowie dbamy
I przepisy wszelkie zawsze przestrzegamy."

Wakacyjny lipiec dobiegł końca. Był to wyjątkowy czas spędzony w przyjaznym gronie kolegów i koleżanek. Nauczycielki przeniosły dzieci w magiczną podróż, pełną fascynujących przygód, wspaniałych wrażeń i odkryć. Każdy dzień miał swój " tytuł" i motyw przewodni. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, zabawach integracyjnych, spacerach i spotkaniach z ciekawymi ludźmi. Podczas dyżuru wakacyjnego miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z bibliotekarką panią Ewą Wyrębek z Gminnej Biblioteki Publicznej w Goworowie. Nasi milusińscy w ciszy i skupieniu projektowały okładki do swoich książek, które samodzielnie stworzyły w przedszkolu. Starannie i z pomysłem wykonane książeczki wzbogaciły przedszkolną biblioteczkę. Zgodnie z tematem kompleksowym o podróżach małych i dużych 15.07.2019r. dzieci wraz z opiekunami wybrały się do Stacji Kontroli Pojazdów Państwa Aleksandry i Artura Dudziec celem zdobycia podstawowej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa. By ustrzec przedszkolaków przed wszelkimi niebezpieczeństwami 19.07.2019r. odwiedził nas również strażak Pan Rafał Ostrowski. Zajęcia miały za zadanie przygotować dzieci do bezpiecznego wypoczynku i zachowania szczególnej ostrożności w niektórych sytuacjach. Korzystając z ładnej pogody tego samego dnia dzieci odwiedziły remizę strażacką. Zobaczyły wóz oraz wszystkie akcesoria potrzebne do pracy strażakowi. Uczestniczyły także w lekcji udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. 18.07.2019r. dzięki uprzejmości Państwa Beaty i Jacka Romanowskich przedszkolaki miały możliwość zwiedzenia cukierni. Dzieci dowiedziały się co to jest produkcja i gdzie trafiają świeże wypieki. Najbardziej podobała się im niespodzianka w postaci pysznych lodów, za co serdecznie dziękujemy. W ostatnim tygodniu wakacji dzieci zamieniły się w wynalazców. Brały udział w szeregu zajęć i zabaw tworząc, wymyślając, projektując swoje wynalazki. Wakacyjny lipiec upłynął szybko i bardzo aktywnie. Dzieci poznawały, utrwalały, ale i zdobywały nowe umiejętności. Wszystkim przedszkolakom życzymy wspaniałych, pogodnych i bezpiecznych wakacji. Niech ten leni czas będzie pełen niezapomnianych chwil, interesujących podróży i szczęśliwego powrotu do przedszkola.

Zdjęcia: Anna Brejnak
29.07.2019