DZIECIĘCY MIKOŁAJKOWY FESTIWAL PIOSENKI I WIERSZA undefined

DZIECIĘCY MIKOŁAJKOWY FESTIWAL PIOSENKI I WIERSZA

Gdy śmieje się dziecko- śmieje się cały świat !!! (J. Korczak)
Z pewnością 11. 12. 2014 r. świat mocno się uśmiechał… a wszystko za sprawą V Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Wiersza, zorganizowanego przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych we Wrocławiu. Uczestniczyły w nim również dzieci z naszego przedszkola.
Ingomar, Paweł, Weronika B., Weronika N., Agata, Mikołaj, Pola i Karol godnie reprezentowali naszą placówkę, a przede wszystkim dobrze się tam bawili. Jako kolorowy orszak kolędników, w którym nie zabrakło pasterzy, aniołów i gwiazdek, wesoło maszerowali do Józefa, Maryi i Dzeciątka. Wszystko odbywało się w rytm piosenki Arki Noego "Gwiazdeczka". Prosty układ taneczny szybko podchwyciła cała sala, która również mocno brawami dopingowała małych artystów.
Pięknie zaprezentowała się Pola, która bezbłędnie i z wielkim przejęciem wyrecytowała wiersz D. Gellner "Prezent dla Mikołaja". Był to udany debiut dziewczynki przed tak liczną publicznością, o czym świadczyły gromkie brawa, które otrzymała. Było to wielkie przeżycie dla dziewczynki i może początek marzeń o byciu aktorką…
Po "uczcie dla ducha", nadszedł czas na małą słodką przekąskę i wesołą zabawę, przygotowane przez licealistów. Było malowanie twarzy, sanie świętego Mikołaja, clowni, postaci z bajek, no i oczywiście renifery z orszaku Mikołaja. Święty również nie zawiódł dzieci i w nagrodę na piękne występy, przybył osobiście, aby każdemu dziecku wręczyć ogromne prezenty.
W takich okolicznościach nie mogło zabraknąć uśmiechów na dziecięcych twarzach.

Marta Łukasik
11.12.2014