Dzieciństwo bez próchnicy undefined
Dzień Zdrowia

Dzieciństwo bez próchnicy

W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole uczestniczy w projekcie "Dzieciństwo bez próchnicy" i zostało objęte programem "Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej".
Projekt ten jest dofinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, którego najważniejszym celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz zapobieganie chorobom zakaźnym na poziomie krajowym.
Głównym celem projektu jest ograniczenie występowania i nasilania choroby próchnicowej oraz poprawa stanu jamy ustnej oraz ogólnego stanu zdrowia populacji dzieci. W ramach projektu nasze przedszkole wzbogaciło się o pomoce dydaktyczne przydatne do wprowadzania tematyki związanej z higieną jamy ustnej, a dzieci wyposażone zostały w zestawy do higieny jamy ustnej.
Mamy nadzieję, że nasze działania zaowocują w przyszłości ładnym uzębieniem u dzieci.
20.05.2016
Małgorzata Kula-Patrylak