Dzień Babci i Dziadka undefined

To jest święto naszej babci,
więc wyskakuj babciu z kapci!
Bo nie po to żyje babcia,
by siedziała ciągle w kapciach.
Kto pomoże naszej babci,
wyjść z tych przydeptanych kapci?
tylko dziadek przeuroczy
babcię w kapciach czymś zaskoczy.....
Dziadek jest od przytulania!
Babcia jest od całowania,
dziadek jest od wybaczania
naszych głupich psot!

Przedszkolaki m.in. takie urocze słowa kierowali do swoich ukochanych Babć i Dziadków licznie zgromadzonych na uroczystości z okazji Ich święta w remiza OSP Siersza.

Babcia i dziadek. Rodzice mamy i taty. To jedne z najważniejszych osób w naszym, i naszych dzieci życiu.
Dlatego na więcej pozwalają swoim dzieciom? Ile jest prawdy w stwierdzeniu, że rodzice wychowują, a dziadkowie rozpieszczają?
To nie tak. Dziadkowie też wychowują, przekazują wnukom pewne wartości, wiele ich uczą – tylko że robią to inaczej niż rodzice. Często mają dla wnuków więcej czasu, niż mogli poświęcić swoim dzieciom, toteż zajmują się nimi z wielkim oddaniem i pomysłowością – dużo z nimi rozmawiają, czytają im, uczą jazdy na rowerze, zabierają na wycieczki... Dla zabieganych rodziców to jest pomoc, ale tak naprawdę to jest o wiele więcej niż tylko opieka. Dziadkowie bywają opoką bardziej dla wnuków niż dla rodziców. Babcia nie jest nianią – w roli babci jest niezastąpiona. Dziadek często bywa wspaniałym męskim autorytetem dla dorastającego chłopca lub dziewczynki.
Ale, przede wszystkim bezwarunkowo kochają swoje wnuczęta.

DZIĘKUJEMY IM ZA TO Z CAŁEGO SERCA!!!
Wieslawa Dudek