DZIEŃ BABCI I DZIADKA undefined
Dzień Babci

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W Zespole Szkół w Gręzówce Dzień Babci i Dziadka na stałe wpisany jest w kalendarz najważniejszych środowiskowych imprez szkolnych. Ta wspaniała uroczystość odbyła się 24 stycznia 2019 roku w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Pani dyrektor Leokadia Kozioł serdecznie powitała Babcie i Dziadków oraz zgromadzonych gości: wicestarostę łukowskiego p. J. Kozioła, zastępcę wójta p. W. Szczygła, przewodniczącego Rady Gminy p.T. Federczyka, zastępcę przewodniczącej Rady Rodziców p. E. Korlagę, dyrektor Gminnej Biblioteki A. Śledź, sołtysów wsi Klimki i Gręzówki p. K. Kędziorę i p. Leszka Kobojka, kierownika zespołu "Kumpel" p. B. Pochman oraz zastępcę naczelnika p. S. Stępniewskiego i p. T. Wożniaka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gręzówce. Po ciepłych słowach Pani Dyrektor i przedstawicieli władz samorządowych, rozpoczęła się część artystyczna.

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Z tej okazji dzieci przygotowały program artystyczny, mając nadzieję, że ich występy sprawią Dziadkom wielką radość. W tym roku Święto Dziadków odbyło się w formie relacji telewizyjnej
z Gręzówki, malowniczej miejscowości na Lubelszczyźnie. Jako pierwsze wystąpiły dziecięce zespoły ludowe "Folklor" i "Lipka".

"Niezależnie kiedy i w jaki sposób, to bez wątpienia warto obchodzić zarówno Święto Babci jak i Dziadka" - tak stwierdziły wnuki po przedstawieniu krótkiej historii obchodów dnia Babci i Dziadka w Polsce i na świecie. Następnie wystapili najmłodsi wnukowie - przedszkolaki. Po występie przedszkolaków, z najlepszymi życzeniami zatańczył zespół "Roztańczona paczka". Potem wystąpili uczniowie z klas I – III. Mali artyści z przejęciem recytowali wiersze i śpiewali piosenki tematycznie związane z tym świętem. Goście obejrzeli także różne pokazy taneczne. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy i ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Nie kryli również wzruszenia podziwiając prezentacje swoich "skarbów". Na koniec uroczystości mamy wniosły tort z zapalonymi dużymi fontannami, odśpiewano "Sto lat" i wręczone zostały drobne upominki. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

Wszystko co było Waszym marzeniem, kochani Dziadkowie, co jest i co będzie
w przyszłości, niech nie uleci z cichym westchnieniem, lecz NIECH SIĘ SPEŁNI W CAŁOŚCI.

Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za przygotowanie poczęstunku w postaci pięknie udekorowanych i pysznych tortów.

Opracowała:
Ewa Grom