Dzień Babci i Dziadka w grupie

Dzień Babci i Dziadka w grupie "Iskierki"

Dnia 16 stycznia 2012 roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, która na stałe wpisana jest w repertuar imprez przedszkolnych. Zaproszeni goście ujrzeli przygotowane dla nich występy przez grupę „Iskierki”.

W swojej pięknie udekorowanej sali dzieci wraz z paniami przygotowały program artystyczny.W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Oprócz montażu słowno-muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokaz Krakowiaka w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.

Frekwencja jak co roku dopisała. Dzieci przy pomocy rodziców przygotowały również dla nich poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne korale dla babć oraz muszki dla Dziadków.

Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy przy muzyce. Dziewczynki tańczyły ze swoimi dziadkami, a chłopcy z babciami. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami spotkania.

Zaproszeni goście opuszczali nasze przedszkole z wielkim uśmiechem na twarzach i serdecznym podziękowaniami za wszystko.
wpis edytowano 2013-01-21, 09:08