Dzień Dziadka

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W IV C

Dnia 22. 01. 2014 r. dzieci z grupy IV C zaprosiły do przedszkola swoich kochanych dziadków i babcie. Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka przygotowały dla nich specjalny występ. Na początku zatańczyły zimowe tańce i przedstawiły Jasełka, które bardzo spodobały się "Drogim Gościom".
Następnie dla "najdroższego dziadka była piosenka, którą zaśpiewały wnuczęta",
w końcu "kiedy smutek ogarnia i wszystkiego już dosyć, dziadek mocno przytuli, o to go nie trzeba prosić". Dla babci "która jest lepsza niż przedszkole" i "gotuje najlepiej na świecie" także była specjalna piosenka. Nie mogło zabraknąć także szczerych życzeń od wnucząt, które "kochają mocno babcię, dziadka, to nie żarty moi mili; dzisiaj im życzenia złożyli, by sto latek jeszcze żyli". Na końcu była specjalna niespodzianka dla dziadków- dzieci pięknie zatańczyły poleczkę, która wzbudziła gromkie brawa.
Na pamiątkę dziadkowie dostali piękne prezenty: własnoręcznie wykonane portrety i podpisane przez wnuki laurki. Babcie otrzymały kolorowe korale, które pieczołowicie wykonywały dzieci.
Po wzruszającym występie, który u niejednego dziadka i babci wywołał łezkę wzruszenia, był słodki poczęstunek i czas na wspólne zdjęcia, rozmowy i zabawy.
W wyśmienitych humorach nasi gości opuścili przedszkole w towarzystwie swoich wnuków.
23.01.2014
Marta Hold-Łukasik