Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu undefined
Dzień Babci

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. 21 stycznia przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy pojawią się w naszym przedszkolu.
W tym roku nasi goście kolejny raz nie zawiedli, cieszyliśmy się, że mogliśmy w naszych murach gościć ponad 80 Babć i Dziadków. Na wstępie dyrektor przedszkola Arleta Gorzelana przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, a następnie złożyła życzenia. W pięknie udekorowanej sali przedszkolaki przedstawiły program artystyczny. Były to: wzruszające jasełka oraz wiersze i piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka.
Następnie przedszkolaki obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne, roczne kalendarze, które dzieci samodzielnie ozdabiały. Z pewnością przewracając, co miesiąc kartkę z kalendarza Dziadkowie będą wspominać właśnie Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu. W podziękowaniu za piękne przedstawienie p. Stasia babcia Marianny zaśpiewała piękną pastorałkę i starą ludową piosenkę.
To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Mimo iż było nieco ciasno spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.
Arleta Gorzelana