Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu Publicznym Nr 1 undefined

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu Publicznym Nr 1

"Dziś w przedszkolu wielki bal,
bal wspaniały na sto par
bal dla dziadków i dla babć,
pięknie zapraszamy Was…"

Te słowa piosenki znakomicie odzwierciedlają tradycyjnie jak co roku obchodzony Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu Publicznym Nr 1. W tym roku również nie było inaczej.
Dnia 29 stycznia w niedzielę przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 1 w Lusławicach i zaprosiły swoje babcie i dziadków na uroczystość zorganizowaną z okazji ich święta.

Pani Dyrektor mgr Lucyna Gondek bardzo serdecznie przywitała przybyłych na tą uroczystość gości, oraz zaprosiła do wysłuchania i obejrzenia przygotowanej części artystycznej w wykonaniu przedszkolaków.

Dzieci z oddziału maluszków w składzie: Piotruś Brzegowy, Alan Dziedzic, Kacper Iwaniec, Gabrysia Izworska, Natalia Jasnos, Sebastian Krakowski, Nikodem Kras, Jacek Kwiek, Wiktor Kornaś, Mikołaj Lamot, Kinga Malisz, Mikołaj Malisz, Nikola Malisz, Kamil Mróz (który również wcielił się w rolę zajączka w przedstawieniu z grupą starszaków), Kamil Olchawa, Dominik Olszewski, Wojtuś Olszewski, Brajan Potępa, Emilka Zięcina, Julka Kotula, oraz Patrycja Michalik pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Na uwagę zasługuje fakt, iż dla większości tych dzieci był to pierwszy tak poważny występ i przed tak ogromną widownią.
Dzieci z oddziału starszaków w składzie: Jakub Biel (gajowy), Natalia Cepiga (Czerwony Kapturek), Karolina Sitarska (Czerwony Kapturek), Kacper Kobylarczyk (wilk), Aleksander Mleczko (wilk), Milena Kwiek (babcia), Julka Rosiek (mama), Karol Haus (lisek), Kacper Klimek (zajączek), Michał Pater (wiewiórka), Bartosz Majewski, Mikołaj Rylewicz (zajaczek), Milan Sułek (zajączek), narratorzy: Zofia Goryczko, Dawid Gromadzki, Julka Kubik, Nina Haus, Maria Myrlak, Aleksandra Cetera, Paulina Mytnik, Antonina Szpak, Dominika Sierakowska, oraz Katarzyna Zięcina, wystąpiły w przedstawieniu pod tytułem "Czerwony Kapturek".

Podczas występów na uwagę zasługują solowe wykonania piosenek przez: Katarzynę Zięcinę, Natalię Cepigę, Karolinę Sitarską, Paulinę Mytnik, oraz Kacpra Kobylarczyka i Aleksandra Mleczko.

Występy zostały nagrodzone ogromnymi brawami, których wydawało się nie być końca.
Przedszkolaki po odśpiewaniu sto lat wręczyły swoim babciom i dziadkom piękne własnoręcznie wykonane laurki, oraz w przebraniach ulubionych postaci z bajek bawiły się podczas zabawy karnawałowej, a wszystkim do tańca przygrywał Pan Tadziu Malik.

Pani Dyrektor mgr Lucyna Gondek podziękowała wszystkim przedszkolakom za wspaniałe występy, oraz nauczycielkom w składzie: mgr Edyta Olszewska- Kwiek, mgr Krystyna Biel, mgr Agnieszka Biel, oraz panu Tadeuszowi Malikowi za przygotowanie dzieci i trud włożony w ogrom pracy, ale także Komitetowi Rodzicielskiemu, pracownikom przedszkola i wszystkim rodzicom za przygotowanie poczęstunku dla gości i obsługę uroczystości.

Bardzo serdecznie dziękujemy dyrektorowi ZCK – mgr Kazimierzowi Dudzik za udostępnienie sali imienia Spytka Jordana.
E.Olszewska-Kwiek

"Dziś wnuczka i wnuczek życzeń mają sto.
Żyj babciu ma droga, żyj nam latek sto…"

Jak co roku, dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Zakliczynie zaprosiły swoje babcie i swoich dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się dnia 26 stycznia w Ratuszu w Zakliczynie. Pani dyrektor mgr Lucyna Gondek przywitała przybyłych na tą uroczystość gości i zaprosiła do wysłuchania przygotowanej części artystycznej w wykonaniu dzieci z przedszkola. Na wstępie wystąpiły dzieci z Oddziału I grupy tzw. "maluszki" pod opieką mgr Bożeny Witkowskiej, które recytowały wierszyki i śpiewały piosenki dla babci i dziadka. Następnie na scenie pojawiła się grupa kolędników w przebraniu – dzieci z Oddziału II grupa "starszaków" pod opieką mgr Katarzyny Kubik i mgr Anny Kusek, którzy śpiewali kolędy i pastorałki oraz zaprezentowali skróconą wersję "Jasełek" i złożyli wszystkim przybyłym gościom życzenia. Podczas występów na uwagę zasługuje solowe wykonanie kolęd i pastorałek: Julii Kasprzykowskiej – "Dlaczego dzisiaj wśród nocy dnieje", Anny Soska "Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi" i "Gore gwiazda Jezusowi: oraz Miłosza Hopkiewicza "Bosy Pastuszek". Na koniec części artystycznej, wszystkie dzieci zaśpiewały swoim babciom i dziadkom "Sto lat…" w wersji standardowej, po góralsku oraz obdarowały własnoręcznie wykonanymi upominkami. Przybyli goście nie szczędzili wnuczkom i wnukom oklasków. Po części artystycznej nastąpił słodki poczęstunek a dzieci przebrały się w stroje karnawałowe i odbyła się wspólna zabawa karnawałowa z przybyłymi gośćmi oraz starszym i młodszym rodzeństwem. Babcie i dziadkowie chętnie włączyli się w zabawę ze swoimi wnuczętami. W przerwie uroczystości, p. dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Zakliczynie mgr Romana Nosek, wręczyła nagrody książkowe i dyplomy dzieciom biorącym udział w konkursie plastycznym na wykonanie ilustracji pt. "Zwierzątko z cyrku" w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom". Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości: p. dyrektor mgr Lucynie Gondek – która czuwała nad całokształtem imprezy, dyrektorowi ZCK – mgr Kazimierzowi Dudzik, za udostępnienie Sali imienia Spytka Jordana, Komitetowi Rodzicielskiemu – za przygotowanie poczęstunku i obsługę uroczystości, Przybyłym Babciom i Dziadkom, p. Tadeuszowi Malikowi za oprawę muzyczną oraz Pracownikom Przedszkola.
Katarzyna Kubik, Bożena Witkowska

31.03.2012