Dzień bez Papierosa  undefined
Dzień Bez Papierosa

Dzień bez Papierosa

Nauczycielki na dzień 15. listopada wykonały gazetkę o tematyce antynikotynowej. Umieszczone zostały w niej artykuły zaczerpnięte z Internetu oraz prasy o skutkach palenia, chorobach, które powoduje palenie papierosów. Znalazła się także informacja dlaczego warto rzucić palenie. Aby jeszcze bardziej przemówić do oglądającego, gazetkę poszerzono o zdjęcie płuc osoby palącej.
Dzieci zostały zapoznane z gazetką oraz jej treścią. Nauczycielki przeprowadziły z dziećmi pogadankę na temat: Co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy? Jakie są skutki palenia? Dlaczego palenie jest złe? Jak unikać dymu papierosowego? Dzieci udzielały odpowiedzi na pytania, dzieliły się swoimi przeżyciami, odczuciami.

Celem podjętych działań było zwiększenie u dzieci wiedzy dotyczącej szkodliwości dymu papierosowego oraz skutków palenia. Celem był także wzrost kompetencji dzieci w zakresie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inni palą papierosy. Gazetka skierowana była również do rodziców/ opiekunów w celu zwiększenia u nich świadomości na temat zagrożeń wynikających z używania tytoniu oraz roli rodziców w rozwoju zdrowotnym ich dzieci, a w szczególności w profilaktyce tytoniowej.

15.04.2013
Katarzyna Liwska