DZIEŃ BEZ ZABAWKI undefined

DZIEŃ BEZ ZABAWKI

Wzorem poprzednich lat Przedszkole Samorządowe w Pudliszkach obchodziło w maju "Dzień bez zabawki". Obecnie dzieci są zasypywane nowoczesnymi, kolorowymi, mechanicznymi zabawkami, które często odbierają im pole do rozwijania własnej wyobraźni i kreatywności. W tym dniu z przedszkolnych sal zniknęły wszystkie zabawki a ich miejsce zajęły kartony pudełka, rolki papierowe, plastikowe butelki, pojemniczki, nakrętki, słomki, przybory plastyczne. "Dzień bez zabawek" pozwala rozwinąć umiejętność organizacji własnego czasu, stwarza dzieciom przestrzeń do twórczych działań, rozbudza w nich chęć poszukiwania i tworzenia. Dzieci przekonały się, że świetną zabawą jest tworzenie, gdyż sprawiło im mnóstwo radości to, że same potrafią coś zrobić. Przedszkolaki konstruowały roboty, domki, zamki, pociągi, biżuterię, meble, tunele. Dzięki temu odkryły, że do zabawy można wykorzystać wszystko co jest wokół nas. "Dzień bez zabawki" był okazją do współdziałania, negocjacji podczas wspólnych zabaw, miał również na celu rozwinięcie sprawności manualnej dzieci. Chcieliśmy pokazać dzieciom, że dzięki własnej fantazji, współpracy, pomocy ze strony dorosłych można dokonać fantastycznych rzeczy a czas można spędzić inaczej niż przed komputerem lub telefonem.
19.05.2019
Anna Przybylska