Dzień Bezpiecznego Internetu undefined
Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu

Już przedszkolaki potrafią posługiwać się komputerem i Internetem. Ale czy wiedzą, jak mądrze i bezpiecznie z niego korzystać?
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Wydarzenie to odbędzie się w Polsce po raz dziesiąty.
W naszym przedszkolu 19 i 20 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). W tej akcji będziemy uczestniczyć po raz czwarty.
Tegoroczne hasło DBI "Razem tworzymy bezpieczny Internet". W ramach tych działań 19.02 zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjno- komputerowe, w których dzieci poznały elementy komputera i mogły zagrać w gry edukacyjne pod okiem nauczyciela. Dzieci wysłuchały bajkę i poznały Necia, była zabawa "Pajęczynka", w której stworzyliśmy sieć komputerową.
20.02 – czwartek w ramach DBI dzieci obejrzały spektakl "w Leśnej Dolinie" w wykonaniu aktorów grupy kabaretowej "GRUPA T" z Torunia.
W spektaklu aktorzy pokazali, jak w ciekawy sposób można spędzać wolny czas, nie koniecznie przed szklanym ekranem telewizora czy monitora komputerowego.
"Nasza fascynująca przygoda rozpoczyna się w chwili, kiedy to Żółwik Florek natrafia na kompromitujące go zdjęcie w Internecie, pod którym na dodatek widnieje mnóstwo obraźliwych komentarzy. Żółwik jest zrozpaczony. Z pomocą swojej przyjaciółki Malwiny stara się dociec, kto jest sprawcą tego okrutnego czynu. Jak się okazuje sprawa nie jest prosta. Malwina i Florek wyruszają na poszukiwanie Wiedźmy Plotki, gdyż być może ona będzie wiedziała kto kryje się za tym aktem agresji. Zwariowana czarodziejka informuje bohaterów o istnieniu drużyny Sieciaków- grupy super zdolnych dzieciaków świetnie znających zasady bezpiecznego poruszania się po Sieci. Czy drużynie Sieciaków uda się pomóc naszym przyjaciołom w wytropieniu winowajcy zamieszania i jak zakończy się ta historia?
To piękne, ale i zabawne przedstawienie daje dzieciom dużą porcję walorów edukacyjnych i zarazem jest dla nich niepowtarzalną okazją do bezpośredniej zabawy z aktorami. Cała gama oryginalnych bohaterów, wartka akcja i rozbrajający kunszt kabaretowy gwarantują niesamowite widowisko zarówno dla dziecięcego jak i dorosłego widza."

Aktorzy z "GRUPY T" z Torunia zaproszeni zostali dzięki współpracy Przedszkola Nr 14 "Muzyczna Kraina" z Bankiem Zachodnim WBK, 4 Oddział w Inowrocławiu, ul. Antoniego Laubitza 8.
02.03.2014
Patrycja Sosnowska