Dzień Bezpiecznego Internetu  undefined

Dzień Bezpiecznego Internetu

07 lutego b.r. tomaszowska Komenda wraz z naszym przedszkolem już po raz kolejny uroczyście zainaugurowały obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, będącego inicjatywą Polskiego Centrum Programu Safer Internet. Najmłodsi zgłębiając tematykę szeroko rozumianego niebezpieczeństwa płynącego ze strony komputera, sieci Internet, uczestniczyli w specjalnie przygotowanych przez nauczycielki zajęciach, tworzyli także tematyczne prace plastyczne. Kulminację obchodów DBI stanowiła natomiast pogadanka profilaktyczna przeprowadzona przez oficera prasowego KPP w Tomaszowie Maz. nadkom. Katarzynę Dutkiewicz - Pawlikowską, wspólny śpiew oraz taniec w rytm "komputerowych rapów", kampania głośnego czytania CPCD opowiadania z książki autorstwa Zofii Staniszewskiej (specjalnie opracowanej nowości wydawniczej) "Dzieci w sieci dobrych manier", projekcja bajki edukacyjnej z portalu "Sieciaki.pl", a także rozdanie najbliższym przedszkolaków ulotek informacyjnych z radami bezpiecznego korzystania z sieci Internet. Warto podkreślić , iż w związku z dominująca kolorystyką inicjatywy Safer Internet najmłodsi ubrani byli w żółte podkoszulki, zaś na pamiątkę tak spędzonego dnia oraz realizowanych zajęć otrzymali żółte baloniki.
07.02.2017
Paulina Dębiec