Dzień Bezpiecznego Internetu w ramach podjętej  Inicjatywy . Grupa pszczółki.  undefined

Dzień Bezpiecznego Internetu w ramach podjętej Inicjatywy . Grupa pszczółki.

"Działajmy razem!" - pod takim hasłem świętowany jest po raz kolejny Dzień Bezpiecznego Internetu.

DBI obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu "Łącząc Europę".

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Ponadto, podczas obchodów DBI organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne do wspierania tego przedsięwzięcia przez organizację lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów
Hasło akcji, "Działajmy razem!", nabiera w tym roku szczególnego znaczenia, gdyż jedynie wspólny wysiłek zarówno dorosłych – rodziców i profesjonalistów jak i samych dzieci i młodzieży zapewnić może bezpieczeństwo w czasie zintensyfikowanego korzystania z sieci podczas pandemii i zdalnej edukacji.

Grupa pszczółek, uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych w ramach zgłoszonej inicjatywy DBI.
Tego dnia dnia dzieci obejrzały bajki edukacyjne ,,Owca w sieci" ukazujące w przystępny sposób zagrożenia czyhające w Internecie. Filmiki dały początek rozmów na ten temat. Ponadto dowiedziały się co to jest Internet, dzięki utworzeniu włóczkowej ,,sieci". Ponadto rozmawialiśmy o tym co to jest komputer, do czego można go wykorzystać, oglądaliśmy ilustracje przedstawiające pierwsze komputery. Oprócz tego kodowaliśmy napis DBI za pomocą kolorowych kubeczków, a także rozwiązywaliśmy zagadki tematyczne.
Wykonaliśmy również plakat ilustrujący zasady bezpieczeństwa w Internecie. Ponadto dzieci wykonały pracę plastyczną - laptopa.
Na zakończenie dzieci otrzymały naklejki uczestnictwa w DBI.

warto się zapoznać: https://policja.pl/pol/aktualnosci/199485,Dzien-Bezpiecznego-Internetu-2021.html?fbclid=IwAR1Ws2i8zZTWZfidgLrP7O-2rBGVMweP8cXr3EkKh88bee65fgF2VBgy4z8
Jolanta Całka