Dzień Bezpiecznego Komputera undefined

Dzień Bezpiecznego Komputera

12.10.2018r przedszkolaki z grupy "Słoneczka" obchodziły Dzień Bezpiecznego Komputera. Był to dobry moment by porozmawiać na temat tego, czym w ogóle jest sieć internetowa, poznając jej plusy i minusy. Przedszkolaki rozmawiały również o zasadach obowiązujących w sieci, o tym czy można ufać osobom w sieci, czy można podawać dane personalne i czy można samemu korzystać z komputera bez zgody i nadzoru osoby dorosłej.
Celem dzisiejszych zajęć było również uświadomienie najmłodszym zagrożeń, jakie niesie ze sobą zbyt długie przebywanie przed komputerem. Próbowano wskazać jakie mogą grozić temu niebezpieczeństwa. Dzieci doskonale wiedziały o konsekwencjach jakie może to za sobą pociągać. Wskazywały na wady postawy, wady wzroku, bóle głowy, karku, kręgosłupa, ogólne zmęczenie.
Życzymy Wam, drodzy Rodzice i Dzieci bezpiecznego "serfowania" w Sieci, szanowania innych jej użytkowników i tego, aby Internet nie pochłonął Was całkowicie, lecz dawał możliwość mądrego, rozsądnego korzystania z jego dóbr.
Maria Majewska