Dzień bezpiecznego komputera undefined

Dzień bezpiecznego komputera

12 października obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Komputera. Z tej okazji w grupie dzieci "Żabki" odbyła się pogadanka na temat komputera i Internetu z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. Wspólnie stworzyliśmy sieć internetową i ustaliliśmy zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. "Żabki" wiedzą już doskonale, że komputer/ tablet czy telefon to źródło wiedzy i radości, ale nieumiejętnie wykorzystywany może być niebezpieczny. W ramach zajęć plastycznych dzieci wykonały swój własny, bezpieczny laptop.

Poniżej załączamy ciekawe strony dla rodziców, dotyczące bezpieczeństwa dzieci w sieci.

www.necio.pl – serwis o bezpieczeństwie online, przeznaczony dla dzieci w wieku 3-6 lat

www.dzieckowsieci.pl - strona kampanii "Chroń dziecko w sieci", która ma na celu przestrzec rodziców przed konsekwencjami kontaktów dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym ze szkodliwymi treściami w Internecie i wskazać im, jak ograniczyć ryzyko takich kontaktów.

fundacja.orange.pl/kurs - Bezpiecznie Tu i Tam - kurs internetowy dla rodziców