Dzień Bibliotekarzy undefined
Dzień Bibliotekarzy

Dzień Bibliotekarzy

W ramach Tygodnia Bibliotek, który trwał od 8 - 15 maja przedszkolaki odwiedziły bibliotekę szkolną oraz gminną,w naszej szkole brały udział w spotkaniu z panią Krystyną Więcek z Biblioteki Publicznej z Zakliczyna oraz panią Renatą Kraj z biblioteki w Paleśnicy . Celem tych spotkań było zapoznanie z zawodem bibliotekarza , rozbudzanie zainteresowań książką, wzbogacenie słownictwa, pobudzanie wyobraźni. Panie zwracały uwagę na walory poznawcze książek, sytuacje humorystyczne, kolorowe ilustracje w nich zawarte, zorganizowały także zabawy, podczas których dzieci sprawdzały swoją wiedzę na temat bajek.
W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" panie przeczytały bajkę " Przyjaciele wiewiórki", do której dzieci narysowały piękne ilustracje.
Na zakończenie przedszkolaki złożyły naszym gościom życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza, podziękowały za mile spotkanie oraz obiecały, że będą codziennie czytać z pomocą dorosłych lub samodzielnie.
Teresa Górska